CRO_cars_weight_capacity_09-13

مستربچ و آمیزه کاهش دهنده وزن

……….

کاهش وزن پلاستیک ها حداقل ۱۰%

کاهش وزن محصولات پلاستیکی به عنوان یکی از اصول اقتصاد گردشی در صنعت پلاستیک مورد توجه کشورهای توسعه یافته قرار گرفته است.

شرکت بسپار توسعه یاران با آگاهی به جایگاه پلاستیک ها در صنعت و با تکیه بر دانش فنی برای اولین بار در ایران اقدام به تولید مستربچ کاهش دهنده وزن نموده است.

این مستربچ جهت تولید انواع مصنوعات پلاستیکی سنگین نظیر صندلی، پالت، جعبه، مخازن، قطعات خودرو و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

auto_module_illustration_lightweightکاهش وزن قطعات پلاستیک که سبب کاهش مصرف مواد پلاستیکی می گردد اثرات بسیار سود مندی هم برای تولید کننده و هم برای جامعه همراه خواهد داشت.

great-opportunities-for-lightweight-solutions-5-728

کاهش وزن قطعات پلاستیکی به ویژه قطعات پلاستیک مورد استفاده در خودرو در نگاه اول سبب کاهش مصرف مواد اولیه، کاهش نشر گاز های گلخانه ای، افزایش بهره وری سوخت، افزایش دینامیک خودرو و بهبود سیستم ترمز خودرو می گردد.

Energy Savings Through Lightweight Construction

به طور متوسط هر خودرو در هر کیلومتر میزان ۱۴۰ گرم گاز CO2 آزاد می کند که با کاهش ۱۰۰ کیلوگرم از وزن خودرو ۴% از میزان نشر CO2 به میزان ۵٫۶ گرم در هر کیلومتر کاهش می یابد. از طرف دیگر هر گرم نشر CO2 در محیط زیست معادل ۹۵ یورو هزینه ایجاد می نماید که با کاهش ۵٫۶ گرم نشر CO2 میزان ۵۳۲ یورو از هزینه های مربوطه کاهش می یابد.

همچنین با کاهش ۱۰۰ کیلوگرم از وزن خودرو به طور متوسط در هر کیلومتر ۰٫۳ لیتر سوخت کمتری مصرف می گردد که سالانه رقم قابل توجهی درمصرف سوخت صرفه جویی می گردد و ارزش اقتصادی چشمگیری هم برای دولت ها و هم برای مصرف کنندگان ایجاد می نماید.

مستربچ کاهش دهنده وزن تولید شده در شرکت بسپار توسعه یاران با استفاده از فناوری نانو و با ثبت اختراع به شماره    برای اولین بار در دنیا تولید شده است. این مستربچ با برند BATOTECH و تحت عنوان BATORED100 عرضه می گردد.

مصرف ۲ الی ۸ درصد از این مستربچ سبب کاهش وزن بین ۱۰ الی ۲۰ درصد از وزن محصول می گردد.