hgfhg

http://batomer.com/%da%a9%d8%a7%d9%85%d9%be%d8%a7%d9%86%d8%af-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%be%d9%84%db%8c%d9%85%d8%b1%db%8c/%d9%be%d9%84%db%8c-%d9%be%d8%b1%d9%88%d9%be%db%8c%d9%84%d9%86/

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

پلی امید به عنوان یکی از پلیمر های مهندسی در تولید قطعات خودرو، لوازم خانگی ، برق و الکترونیک و دیگر حوزه های صنعت به شدت مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به اینکه این پلیمر در داخل کشورتولید نمی گردد، حجم قابل توجهی از آن سالانه به داخل کشور وارد شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

برند هایی همچون Eurotech, Epsan, Kopla, Kopa, Zisamide, Bada, Polyblend از کشور های آلمان، تایوان، ایتالیا، ترکیه، روسیه و چین مورد استفاده تولید کنندگان داخلی قرار می گرند.

شرکت های تولید کننده کامپاند های تقویت شده با الیاف شیشه به عنوان یکی از مصرف کنندگان چیپس پلی آمید در داخل کشور بخش مهمی از واردات این محصول رو به خود اختصاص می دهند.

یکی از چالش های پیش روی تولید کنندگان کامپاند های پلی آمید، قیمت تمام شده و کیفیت محصول نهایی در مقایسه با کامپاندهای وارداتی است که همین امر شرکت بسپار توسعه یاران را که از جمله شرکت های تولید کننده کامپاندهای تقویت شده با الیاف شیشه است بر این داشت تا با استفاده از دانش و تکنولوژی نانو بتوان قیمت تمام شده و کیفیت کامپاند های تقویت شده را در حد مطلوب و بهینه این تنظیم نماید.

افزودنی تولید شده در این شرکت حاوی ترکیباتی در مقیاس نانو می باشد که در حین فرایند تولید کامپاند های پلی آمید ساده و الیاف دار به صورت درصدی ( ۱-۴ % ) در فرمولاسیون تولید مورد استفاده قرار گرفته و منجر به افزایش خواص مکانیکی از جمله مقاومت در برابر ضربه، استحکام کششی و مدول می گردد. این افزایش خواص از ۱۰ الی ۲۰% بسته به درصد مصرف افزودنی و همچنین طراحی اکسترودر متغیر می باشد.

با توجه به عملکرد این افزودنی در بهبود خواص مکانیکی پلی آمید (الترامید) می توان از آن در بهبود خواص پلی آمید های بازیافتی نیز استفاده نمود تا بتوان با هزینه ای کمتر محصولاتی با خواص بالاتر و بهره وری بیشتر تولید نمود.

افزایش بهره وری مواد بازیافتی و بکارگرفتن حداکثری از آنها، یکی از اصول اقتصاد گردشی  (Circular Economy) در صنعت پلاستیک می باشد که امید است بتوان با تکیه بر علم ودانش به این امر مهم در کشور دست یافت.

MBAPolymers 5

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *